Mis vahe neil on?
- Laura A.
- Sep 15, 2019
- 2 min read
Updated: Dec 7, 2021
Ripsmetehnik vajab hea tulemuse saavutamiseks väga kindlat kätt, pedantset silma, head tunnetust ja ilumeelt, oskust lugeda kliendi kehakeelt ja soove.
Klassikaliste puhul kinnitatakse üks ripsmepikendus ühe naturaalse ripsmekarva külge selleks spetsiaalse liimiga. Ripsmepikenduste materjal on tekstuurilt ja omadustelt sarnane naaritsa karvale. Seetõttu on pikenduste materjali nimetuseks naaritsa sünteetilised pikendused, mis on siidised, kauni läikega ja vastupidavad. Ripsmepikendused kinnitatakse kahe pintseti abil silmalaust 0,1-0,2 mm kaugusele, et ei tekiks hõõrdumist, sügelemist või äärmisel juhul paistetust ülitundliku silma puhul. Maksimaalselt lähim kaugus on oluline, et tulemus oleks efektne ja väljakasv ei oleks nii kiirelt märgatav. Selleks, et saavutada nii täpne kaugus silmalaust, eeldab see pikaajalist kogemust, kindlat kätt ja pedantset silmamõõtu. Pikendusi on erinevas pikkuses, läbimõõdus ning kaarduvuses. Kõik selleks, et luua parim tulemus igale individuaalsele silmapaarile. Naturaalsete ripsmete kasvusuund ja kaarduvus on erinev. Materjalide suur valik annab võimaluse teostada väga erinevaid ripsmepikenduste modelleeringuid.
Volüümi ripsmepikenduste paigaldamisel kasutatakse õhema läbimõõduga pikendusi. Tehnik teeb oskuslikult 2-10st üliõhukesest pikendusest nn. ripsmelehviku, mis paigaldatakse ühele naturaalsele ripsmele korrektse nurga ja suuna järgi. Ripsmelehvik peab justkui moodustama hülsi ümber loomuliku ripsmekarva. See tagab ka maksimaalse püsivuse.
Paigaldamise käigus lisatakse iga ripsmekaare kohta ligikaudu 180- 540 pikendust olenevalt mitu volüümikarva on ühes lehvikus (võrdluseks, kui kasutada klassikalist tehnikat on lisatavaks ripsmete arvuks 90-120 pikendust). Hoolduses tuleks käia maksimaalselt iga 3 nädala tagant.
Liimi püsivust saab tagada spetsiaalse liimitehnikaga, pealekandmise kiirusega ja eelhooldusega. Justnimelt nimetatud eelhooldus tagab tunduvalt parema püsivuse ja on väga vajalik tagamaks ripsmete ja silmade puhtus ja tervis. Et liim püsiks, on vaja neutraliseerida happeline ph. Professionaalne tehnik teab, kuidas seda saavutada.
Ripsmepikendusi leidub erinevatest materjalidest, nagu plastikkiud, sünteetiline polüesterkiud, naaritsa- ja siidiripsmed. Tegelikkuses on kõik ripsmed sisult sünteetilised, vahe on ainult pealismaterjalis. PS. Naaritsaripsmete puhul ei ole tegemist naaritsanimelise looma karvadega, vaid tegu on sünteetilise ripsmekarvaga, mida on erilise tehnoloogiaga töödeldud. Sõltuvalt silma, silmalau ja kulmu kujust ning ripsmete olemasolevast materjalist, valitakse igale kliendile personaalne ripsme pikkus, kaarduvus ja paksus. Pikenduste pikkuste kaardistamist nimetatakse mapinguks (tuleneb ing. keelsest sõnast kaardistama). Eesti keeles nimetame seda modelleeringuks.
Värvus ja kaunistused – klassikaline ripsmepikendus on musta värvi (matt, läikiv), kuid valikus on ka värvilisi ja ka ombre stiilis kahetoonilisi, sädelevaid, swarovski kivikestega efektripsmeid. Ka prillikandjad saavad ripsmepikendusi kanda. Sel juhul sobivad pigem lühemad ja rohkem kaardus pikendused, et vältida prilliklaaside vastu hõõrdumist.
Samuti sobivad ripsmepikendused läätsekandjatele. NB! Läätsed on siiski soovitav paigaldamise ja hoolduse ajaks eemalda. Ripsmepikenduste hoolduses eemaldatakse liigselt väljakasvanud ripsmed ning paigaldatakse asemele ja täidetakse uute ripsmepikendustega.
Olen küsimustele avatud minu juurde protseduuridele tulles või kirjuta ilumeister.info@gmail.com
Broneerin aja SIIN
Turvalist iluteenust soovides,
Ilutehnik Laura.
NB! Teksti kopeerimine lubatud ainult viitega!

ripsmete hooldus
ripsmete paigaldus
ripsmepikendused tallinnas
Comments